problémy s Vlasy

20. března 2013 v 16:10 | |Majki| |  Hair
Teplota venku stoupá, zato vlasy plihnou a odmítají poslouchat? Díky pár kadeřnickým trikům získáte hřívu tak nadýchanou, že by vám i lev záviděl!
Trápí vás: Mastné kořínky
Stejně jako kůže i pokožka hlavy se v létě hodně potí. Zatímco z těla se voda rychle odpaří, ve vlasech se většinou udrží. Lepkavý pot pak chytá prach a špínu ze vzduchu a hříva se začne nadměrně mastit.

Zakažte si:
„Teď už si můžu vydechnout.” (Foto: profimedia.cz)Vlasy nemyjte častěji než obvykle, jinak byste zbavila kůži na hlavě přirozené mastnoty, což by ji přimělo k ještě větší produkci mazu.

Místo toho:
● Jednou týdně použijte speciální čisticí šampon místo běžného. Kštici zbaví přebytečné mastnoty, špíny, chloru i zbytků vlasových či stylingových přípravků. Pokožku hlavy také uvolní a hříva se rozzáří leskem.

● V ostatní dny, kdy si pravidelně drhnete hlavu (mělo by to být nanejvýš třikrát týdně), kadeře spláchněte jemným šamponem nebo takovým, který se hodí pro všechny typy pačesů. Obsahuje víc zvlhčujících složek než některé speciální přípravky, takže se postará o zdravou pokožku hlavy, ale zároveň vás zbaví špíny i mastnoty.


Trápí vás: Zkrepatělá hříva
Nejvíc v létě krepatí kudrnaté vlasy, které jsou od přírody nejsušší. Zvlhčující oleje, jež vytváří pokožka hlavy, se totiž těžko dostávají přes zákruty pramenů až ke konečkům. V horku se situace ještě zhoršuje, protože vlhký vzduch kadeře nafoukne a ty zkrepatí jako sousedův zmoklý pudl.

Zakažte si:
Vyhněte se každodennímu používání fénu a žehličky. Teplo hřívu ještě více vysuší a dá tak příležitost ke krepatění.

Místo toho:
● Před odchodem ven hlavu zavlažte. Vlasy spláchněte hydratačním šamponem (vyhledejte složení s kokosovým olejem, medem či glycerinem) a ošetřete kondicionérem, který se nesmývá. Žíznící hřívu dostatečně napojíte, takže nebude mít potřebu nasávat další vodu ze vzduchu.

● Vlasy upravte tak, že do pramenů vetřete krém na podporu vln, promačkejte je v dlaních a nechte schnout na vzduchu. Pokud se nechcete vzdát fénování, sahejte po vysoušeči nanejvýš obden a používejte jen nejnižší teplotu a stupeň výkonu. Suchou hřívu skropte lehkým lakem na vlasy, který ji zapečetí, takže vlásky přestanou poletovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.